Rozwiązanie APA
Problemy klienta rozwiązał nasz system ElodiaMonitor, dedykowany dla podmiotów służby zdrowia. Jest to system informatyczny, pozwalający na nawiązanie połączenia audio-wideo pomiędzy personelem szpitala a pacjentem. Rozwiązanie składa się z końcówki mobilnej w postaci smartfona z zainstalowaną aplikacją APA oraz stanowiska dla personelu, które korzysta z aplikacji WWW, uruchamianej w przeglądarce Chrome lub Edge. Końcówki mobilne zostały zainstalowane w specjalnych uchwytach przy łóżkach pacjentów (oraz przy fotelach w kontenerach do pobierania wymazów). Stanowiska dla personelu zostały uruchomione na komputerach w punkcie pielęgniarskim oraz dyżurce lekarskiej. Nawiązanie połączenia nie wymagało od pacjenta żadnej aktywności, ponieważ aplikacja pracowała w trybie auto-answer (po pierwszym sygnale połączenie nawiązywane było automatycznie). Dodatkowo pacjenci (czy to przebywający w izolatce czy w kontenerach) mogli za pomocą aplikacji zgłosić do personelu prośbę o kontakt.
Jakie benefity otrzymał klient dzięki naszym rozwiązaniom?
Niewątpliwym benefitem dla klienta był fakt, że w dowolnym momencie można było skontaktować się z pacjentem bez konieczności przechodzenia do izolatki lub kontenera. Sam pacjent mógł w łatwy i szybki sposób poprosić o kontakt z personelem. Możliwość kontaktowania się z pacjentem zdalnie przekładała się też na szybkość tej reakcji oraz brak konieczności przebierania się w ubrania ochronne (oczywiście poza uzasadnionymi przypadkami), co stanowiło też oszczędność na środkach ochrony osobistej. Sama obsługa aplikacji pacjenta jest prosta i nie nastręczała pacjentom żadnych problemów.
Zastosowane Technologie
- Smartfony Samsung Galaxy X-Cover (o podwyższonej odporności na zalanie, zapylenie oraz upadki)
- Azure Cloud
- Przeglądarki WWW Chrome lub Edge
- Zestawy głośnikowe, mikrofony oraz kamery internetowe
- Karty SIM do komunikacji przez LTE
„Poza realnymi korzyściami dla klienta, jakie wynikały bezpośrednio z użytkowania systemu, należałoby też dodać, że sam proces instalacji i wdrożenia nie komplikował pracy oddziału, był szybki ibezproblemowy. Do uruchomienia systemu nie była konieczna żadna ingerencja w infrastrukturę informatyczną ośrodka. Stanowiska dla personelu zostały uruchomione na komputerach zastanych, które rozbudowano jedynie o peryferia do transmisji mediów. W przypadku kiedy stanowisko personelu uruchamiane było na komputerze przenośnym, w ogóle nie istniała konieczność instalowania dodatkowego sprzętu. Do pracy systemu (końcówek dla personelu) nie było konieczne instalowanie żadnego dodatkowego oprogramowania. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku końcówek dla pacjentów – telefony wyposażone były w karty SIM, zatem nie korzystały z sieci internetowej szpitala. Dodatkowo, smartfony pracowały w trybie „kiosk” co zabezpieczało je przed nieautoryzowanym dostępem do ustawień, a tym samym minimalizowało ewentualność odłączenia się od systemu poprzez zmianę konfiguracji ustawień lub inne operacje.”
Robert Czarlewski, business development manager, apa group