APAGROUP
APA LAB alt

O firmie

Zespół inżynierów światowej klasy.

APA to grupa kreatywnych profesjonalistów, którzy rozwijają i wdrażają najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu inteligentnej automatyki w obszarze codziennego życia. W centrum naszych działań zawsze znajduje się człowiek i jego potrzeby.

Artur Pollak

Prezes zarządu

Członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził kilkunastu projektow, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach. Współpracował z takimi koncernami jak: VW, GM, Daimler oraz Siemens.

Szymon Wojsław

Dyrektor pionu APA Industry

Inżynier automatyk z 14-letnim doświadczeniem. Ukończył Politechnikę Śląską na wydziale AEI. Brał udział w uruchomieniach fabryk m.in. dla VW, Fiata, Porsche, Audi, Opla zlokalizowanych na całym świecie. Specjalizacja: sterowniki PLC oraz systemy SCADA. Od 5 lat zarządza projektami i zespołem inżynierów APA.

Krzysztof Rasek

Zastępca Dyrektora Pionu APA Industry

Ukończył Politechnikę Śląską na kierunku Elektronika. Pracuje w APA Group od 12 lat. Specjalizujacja: sterowniki PLC i systemy SCADA. Realizuje projekty dla klientów na całym świecie. Aktualnie jest również odpowiedzialny za koordynowanie prac działu, rekrutację oraz nadzór nad nowymi członkami zespołu.

Artur Met

Dyrektor Operacyjny Pionu Innowacyjnego

Kieruje procesem tworzenia systemu automatyki budynkowej Vision BMS. Absolwent automatyki i robotyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od ponad 10 lat związany z branżą inteligentnych budynków.

Michał Szopa

Dyrektor Sprzedaży

Handlowiec i manager sprzedaży z blisko 15 letnim doświadczeniem. Specjalista w zakresie budowania sieci Partnerskich i Dystrybucyjnych. Doświadczenie zdobywał m.in. w międzynarodowych korporacjach. Z APA Group związany od 3 lat.

Paweł Baron

Dyrektor Rozwoju

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Certyfikowany tester ISTQB oraz certyfikowany profesjonalista wymagań IREB. W APA Group odpowiedzialny za rozwój produktów Nazca i Vision BMS oraz za koordynację prac zespołu programistów, testerów i elektroników.

Zbigniew Stróż

Koordynator ds. współpracy z Jednostkami Naukowymi i Samorządowymi

Inżynier mechanik z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym związanym z produkcją i zarządzaniem procesami. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na wydziale Mechaniczno-Technologicznym.

Marek Kubica

Dyrektor Działu Wsparcia

Kierownik projektów z 12 letnim doświadczeniem. Absolwent Makrokierunku na wydziale AEI Politechniki Śląskiej. Specjalizacja: automatyka systemów logistyki. Doświadczenie zdobywał w projektach z branży automotive i aviation na świecie. W APA Group odpowiedzialny za serwis automatyki budynkowej.

Aleksandra Latocha

Koordynator Działu Marketingu

Z wykształcenia matematyk, zawsze powtarza, że matematyka to kwestia myślenia, a nie liczenia. Weteran w ApaGroup, od 10 lat rejestruje firmową codzienność i zabawne riposty Apowców. Aktualnie koordynuje działania marketingowe i współpracę z agencjami kreatywnymi, kształtuje i promuje wizerunek firmy i jej produktów.

Joanna Oczko

Koordynator ds. Projektów Partnerskich

Jest w APAGroup Koordynatorem ds. projektów partnerskich. Jest odpowiedzialna za współpracę z klientami i firmami partnerskimi. Zajmuje się również rekrutacją nowych pracowników oraz projektami edukacyjnymi. Z wykształcenia i zamiłowania filolog.

Maciej Walczak

Automation Specialist

Prowadzi szkolenia i koordynuje dział wsparcia. Specjalizacja: systemy BMS, systemy sterowania SIEMENS SIMATIC S7, wizualizacji SIMATIC HMI oraz sieciach przemysłowych PROFIBUS i PROFINET. Absolwent wydziału AEI Politechniki Śląskiej na kierunku Automatyka i Robotyka.

Mariusz Glanc

Specjalista ds. energetycznych

Ekspert w dziedzinie elektryki, energetyki i analiz potrzeb klienta, posiadający wieloletnie doświadczenie związane z wdrażaniem systemów inteligentnego zarządzania budynkami.

Interesujesz się innowacjami i rozwiązaniami smart? Zapraszamy do APA GROUP!


Kariera 

Klienci, którzy nam zaufali