Rozwiązanie APA
APA tworzy laboratorium szkoleniowe, w którym studenci i inżynierowie mogą testować rozwiązania z zakresu inteligentnego budownictwa.
Politechnika Śląska od lat uznawana jest za jeden z najbardziej innowacyjnych i prężnie rozwijających się ośrodków akademickich w kraju. Właśnie tutaj, na Wydziale Elektrycznym, APA Group zrealizowała projekt edukacyjno-szkoleniowy, który ma na celu rozwój inteligentnej automatyki i szerzenie wiedzy o tej dziedzinie technologii. Otwarcia laboratorium wyposażonego w najnowsze systemy APA dokonano podczas uroczystych obchodów 70-lecia powstania Wydziału Elektrycznego, założonego w 1945 roku, jako jednego z czterech pierwszych wydziałów Politechniki Śląskiej.
Innowacyjne laboratorium stworzone we współpracy z Politechniką Śląską promuje technologię BMS w środowisku akademickim
Na potrzeby dydaktyczne przygotowano 25 stanowisk komputerowych z pełną licencją Vision BMS oraz kompleksową automatyką pomieszczenia laboratoryjnego sterowaną przy użyciu smartfonów, tabletów, komputera oraz paneli. Dzięki temu studenci Wydziału Elektrycznego mogą poznawać kulisy systemu Vision BMS, projektować własne rozwiązania i testować je w autentycznym środowisku. Każde ze stanowisk przygotowanych dla studentów zostało połączone z systemem zarządzania całej sali – Vision BMS, a konkretnie z jego komputerem centralnym.
Rozwiązania APA zostały zintegrowane z zarządzaniem wszystkimi systemami w laboratorium od systemu wizyjnego, poprzez instalację alarmową i monitoring, po kontrolę dostępu, sterowanie oświetleniem, roletami, żaluzjami. Dodatkowo Vision BMS monitoruje również bieżące zużycie energii oraz steruje klimatyzacją sali.
Zastosowane Technologie
Przygotowanie pomieszczenia laboratoryjnego z pełną oprawą 12 stanowisk Vision BMS. Możliwość sterowania:
- instalacją alarmową
- monitoringiem
- oświetleniem
- roletami i żaluzjami
- monitoringiem zużycia energii
- sterowanie komfortem sali (klimatyzacja)
- oraz pomiarem temperatury